Home O nás
O nás Tisk Email
Asi v roce 1987, kdy jsme já a můj kamarád začali hrát v místní kapele, došlo časem samozřejmě na situaci, kdy jsme nebyli spokojeni se zvukem  nasich lampovych zesilovacu.  A jako asi každý v našem věku jsme se začali „do toho hrabat“ a pokoušeli se zvýšit naše zvukové možnosti.

Samozřejmě jsme neměli vůbec žádné zkušenosti a tak to někdy dopadalo katastrofálně. Stálo hodně času pochopit a naučit se dělat věci správně. Ale člověk velice rychle zjistí, že nemá peníze, aby vůbec mohl začít realizovat svoje další sny a plány.

Proto jsem odjel do Spojených států, najít si tam práci abych mohl pokračovat v tom, co mám rád, čemu sem se chtěl věnovat a co by mě mohlo jednou živit.

V Americe jsem se problematice stavby lampových zesilovačů snažil věnovat co nejvíce času. Nejprve abych pochopil samotné základy stavby lampových zesilovačů, jejich zákonitosti a možnosti.  Známým a přátelům jsem jejich „lampáče“ opravoval a upravoval podle individuálních požadavků a posléze, když se začalo ozývat více lidí, jsem lampové zesilovače – hlavy, krom oprav a úprav začal i stavět.

Po dvanácti letech aktivního stavění lampových zesilovačů a kytarových hlav, které v současné době už můžete vidět u hudebních skupin z U.S.A. i Evropy, jsem dospěl k závěru, že co je dobré pro američany bude dobré i pro čechy. Prvotní ohlas je potěšující. Proto byl uskutečněn vznik těchto stránek, aby si každý mohl dopřát kvalitní zvuk ručně stavěného lampového zesilovače či kytarové hlavy.
 

Otestujte si lampový zesilovač!

image Pro lepší představu je pro vás připraven zvukový záznam FENDER STRATOCASTER (pozice bridge-middle-neck a hrana jen přes tube screamer) a GIBSON Les Paul (bridge snímač a hrana přes tube screamer a fuzz), který vám může přiblížit zvukovou jedinečnost MV50. Pro záznam byly použity komponenty: kytary + Maxon OD 808-1b TS-9, zesilovač Milanek MV50, mikrofon Shure SM57 - předzesilovač AEA - konvertor Apogee AD-16x, bez použití EQ. Komponenty si můžete prohlédnout na tomto videu.

Doprava kamkoli

imagePřestože preferujeme osobní odběr, předvedení a odzkoušení, lampové zesilovače MILANEK vám mohou být dopraveny na jakékoli místo na světě. Platba je možná předem na fakturu, nebo při převzetí na dobírku.

Vše v jednom balení

Vše v jednom baleníBalení s lampovým zesilovačem již obsahuje přívodní napájecí šňůru 240V/50Hz s hybridní zástrčkou typu E/F (CEE 7/7), nebo 160V/60Hz se zástrčkou typu B (NEMA 5-15 a NEMA 5-20).
Počet zobrazení článků : 115100